Listopad 2015

Tohle je výzva! - Cosplay (1. část)

26. listopadu 2015 v 21:56 | Barica |  Cosplay
V minulém článku jste se mohli nejen dozvědět, že jsem antitalent na sledování filmů, ale hlavně, že jsem se kvůli karnevalu v tanečních rozhodla vytvořit svůj historicky první kostým - pro mě cosplay - a to princezy Leii (ze Star Wars). Rozhodla jsem se v pár dílech popsat postup svého snažení, takže tady je první část!

Kolik zbývá času?
Asi čtyři týdny - Nápad už mám, ale nemám ani šicí stroj ani látku ani nic jiného. Po přednesení svého plánu rodičům, konkrétně mámě, se setkávám jsem se zároveň s pozitivní reakcí (konečně chceš dělat něc kreativního!), ale zároveň s nevírou v mé schopnosti. On je tady totiž jeden opravdu velký problém - že neumím šít. Jedinkrát, kdy jsem pracovala se šicím strojem, tak to bylo u babičky, a ani tam jsem skoro nic nevytvořila. Navíc, většinu té doby jsme strávili zprovozňováním celé té věci, než skutečným šitím. Ale že bych se takovou maličkostí nechala zastrašit?

Asi tři týdny - Máma se rozhoduje, že mi stroj, v rámci rozvíjení mé kreativity, koupí. Jsem totiž přesvědčená, že se šití budu věnovat i později. Na zkoušku vytvářím nepovedený váček a něco mezi rukavicí a rukávem. Pak mě to přestává bavit.

Osm dní - Jdeme kupovat látku. Zatímco předcházející týdny jsem nedělala prakticky nic související s kostýmem, vypadát to, že teď už je vážně nejvyšší čas. Máma nejprve opět zpochybní mé schopnosti, jelikož je očividně toho názoru, že půl hodina koukání se na to, jak se babička sanží zprovoznit funkci dolní nitě, nestačí k vytvoření šatů. Nakonec ale přece jenom vcházíme do obchodu s látkami, kde vybíráme jednu vhodnou, necháváme si ji naměřit a odcházíme s prázdnými peněžeňkami. Ona to opravdu není levná záležitost, a celé tohle mi bylo umožněno opět v rámci rozvíjení mého zájmu v něco jiného než počítač.

Sedm dní - Jsem časově vytížena, takže se jen nadšeně se svým plánem svěřuji kamarádce.

Šest dní - Shánění návodů na internetu. Pát vhodných objeveno.

Pět dní - Za použití látky, nůžek a noční košile a za asistence našich koček, které berou tu bílou látku jako zpestření odpolene, vytvářím jakýž takýž tvar. Je příliš úzký, ale bouhužel nemám další pokusy navíc, takže si musím vystačit s tím, co mám. Také se snažím něco udělat se strojem, ale přestože jsem měla kurz u babičky, spodnínit se mi nedaří a nedaří navléci. Po více jak půlhodině to vzdávám. Jestli se mi podaří s tímhle přístrojem něco udělat, tak patvar trochu upravím o víkendu, a pokusím se udělat i rukávy, stejně tak jako pásek. Sama jsem zvědavá, jak to dopadne...

Tohle je výzva! - Cosplay (Úvod)

24. listopadu 2015 v 14:59 | Barica |  Cosplay
Tak se stalo, že konečně přišlo období života, o kterém jsem tvrdila, že se na něj těším - taneční. Mnoho se toho během něj změnilo, a brzy hodlám napsat alespoň jeden článek na toto téma (název by mohl být třeba "Jak rozhodně netrávit volný čas, jestli že jste sociálně nepoužitelný introvert :D), avšak nyní se chci zaměřit jen na jeden aspekt tohoto kurzu - karneval. Nevím, jestli jste kdy chodili do tanečních, a jestli ano, tak zdali jste také měli maškarní, nicméně mi máme. A je jeden z mála důvodů, proč jsem se na taneční ještě nevykašlala. Je to obrovská výzva, víte?
Takže za prvé - jaký kostým zvolit? Nejprve tu byla černá labuť a fénix, ale poté jsem udělala téměř předvídatelný obrat - Star Wars! No samozřejmě! Tohle je totiž moje nejoblábenější série, i když musím říct, že ještě před karnevalem ji musím dokoukat...ehm. Nenechte se zmást, já viděla všechny díly, ale mým typickým způsobem - takže, tohle mě nebaví, přeskočit...tohle je zajímavé...tohle ne, přeskočit...zajímavé, co se dělo předtím? Vrátit...zajímavé...přeskočit...zajímavé...zajímavé...zají-on už je konec?
Jde o to, že se takhle začnu dívat na filmy, na které se ještě nechci dívat, a nakonec se na ně stejně dívám. A s originálí sérií to bylo zrovna tak, takže filmy jsem viděla, ale ne tak úplně...v celku. Takže první rest - dokoukat SW, abych mohla s konečnou platností říci, že je to mé nejoblíbenější sci-fi.
Jenže teď co? Kostým jsem vybrala - princezna Leia Organa z Aledraanu. Jak ho ovšem získat?
Jsou tu tři možnosti: Koupit, půjčit a samozřemě...vyrobit! Vzhledem k možnosti "půjčit" není potřeba "koupit". Ale já už mám docela dlouho v oblibě cosplaye, takže jsem si řekla - proč to nezkusit? A tak začala moje osobní výzva - vytvořit do karnevalu kostým, pro mě cosplay princezny Leii. Hodlám vám své snažení prezentovat v dílech, aby jste viděli, jak moc se mi úměrně ke zbývajícímu času daří. A vzhledem k tomu, že zbývá už jen týden...no, uvidíme, jak to dopadne!

Kde začít?

8. listopadu 2015 v 18:44 | Barica
Vítejte na mém blogu! Na úvod bych řekla, že zrovna já jsem expert v začínání nových blogů Už jsem jich založila opravduu hodně, a vždycky se najde důvod, proč jejich činnost zase ukončit. Takže nyní opět začínám s "čistým štítem" :)
Ačkoliv název blogu mluví za sebe, ráda bych podotkla, že kromě domova, kam se tak ráda vracím, je další spousta úžasných míst, kde trávím čas nebo která bych chtěla navštívit. Existuje také spousta aktivit,k teré bych chtěla zkusit, a tento blog by mohl mapovat jakousi snahu něco vytvořit, něco vyskoušet, v něčem se zlepšit, ale mohl by zmiňovat i moje zážitky, které snad mám a budu mít. Takže doufám, že tentokrát u něj vydržím :)